Programkövetelmények kidolgozása a felnőttképzésben
Hogyan fejlesszünk eredményesen szakképesítést?
Programkövetelmények kidolgozása a felnőttképzésben - Hogyan fejlesszünk eredményesen szakképesítést? - címmel online műhelymunkát szervezünk, melynek célja, hogy felkészítsük a résztvevőket a 2020. július 1-től benyújtható szakmai programkövetelmények elkészítésére.
A programot nem csak azoknak ajánljuk, aki programkövetelményeket szeretnének kidolgozni, hanem azoknak is, akik tervezik, hogy programkövetelmények alapján felnőttképzési programot dolgoznak ki, és bekapcsolódnak a felnőttképzés új rendszerébe.
Jelentkezzen az online műhelymunkánkra!
A műhelymunkában való részvétel segíti Önt abban, hogy
- megértse és alkalmazza a képzésfejlesztés logikáját,
- a programkövetelményt a hatályos jogi szabályozás alapján készítse el,
- megértse a tanulási eredmény alapú szemlélet lényegét és gyakorlati alkalmazási lehetőségeit a felnőttképzésben,
- a szakképesítés követelményeit mérhető és értékelhető tanulási eredményekben fogalmazza meg,
- a képesítő vizsga követelményeit úgy határozza meg, hogy biztosítsa a vizsgázó teljesítményének objektív és megbízható értékelését.
Az előadás tartalmi elemei:
- a programkövetelmény helye és szerepe a szakképzés új rendszerében
- a programkövetelmény tartalmi elemeinek kidolgozása (magyarázattal, példákkal)
- a tanulási eredmények fogalomrendszere, a tanulási eredmény alapú szemlélet lényegi elemei
- a tanulási eredmények meghatározásának módszertani kérdései
- a vizsgatevékenységek (írásbeli vizsga, projektfeladat) és az értékelési szempontok kidolgozásának alapelvei
Miről szól a program?
A szakmai képzéshez kapcsolódóan megszerezhető szakképesítés kimeneti követelményeit 2020. július 1-től programkövetelményben kell meghatározni. A szakmai képzésben érdekelt felnőttképzést folytató intézmények a programkövetelmények alapján dolgozzák ki képzési programjukat, az akkreditált vizsgaközpontok pedig a programkövetelményben meghatározott követelmények alapján értékelik a vizsgázó által birtokolt tanulási eredményeket a képesítő vizsgán.
A programkövetelmény fejlesztésével egy új szakképesítést alapítunk. A szakképesítés kimeneti követelményeinek meghatározása egyszerre lehetőség és felelősség. Kidolgozása szakmai és módszertani tudást és odafigyelést igényel.
A programkövetelmények jellemzője, hogy kimenetszabályozásúak. Ennek megfelelően a szakmai képzés követelményeit a Magyar Képesítési Keretrendszerhez illeszkedő képesség + tudás + attitűd + autonómia-felelősség kontextusában kell meghatározni. A vizsgakövetelmények pedig olyan részletezettséggel kell kidolgozni, hogy az alapján a vizsgaközpontokban országosan egységes minőségű vizsgát lehessen megvalósítani.
Az online műhelymunka keretében szakmai és módszertani támogatást nyújtunk a programkövetelmények eredményes kidolgozásához.
Szervezési információk
Jelentkezzen az online műhelymunkánkra!
Programkövetelmények kidolgozásnak szakértői támogatása online konzultációval
A szakértői támogatás és konzultáció a műhelymunka keretében megadott szempontok és példák alapján elkészült programkövetelményre irányul. A konzultáció igénybe vevője megküldi az anyagot a szakértőnek, aki azt átnézi, véleményezi, a véleményezett anyagot a konzultáció előtt visszaküldi. Az online konzultáció keretében áttekintik és értelmezik az átdolgozandó részeket. A szakértő indokolja a korrekciós javaslatokat. Ezt követően a megbízó átdolgozza a programkövetelményt, melyet a szakértő ismét átnéz és véleményez, optimális esetben beadásra javasol. Vagy megismétlik a konzultációt. A konzultáció díjazása függ az online konzultációk és a programkövetelmények számától.
Egy alkalom | Két alkalom | |
Egy PK | 45.000 Ft + ÁFA | 65.000 Ft + ÁFA |
Két PK | 70.000 Ft + ÁFA | 100.000 Ft + ÁFA |
Három PK | 85.000 Ft + ÁFA | 120.000 Ft + ÁFA |
Vegye igénybe a programkövetelmények kidolgozásának szakértői támogatását!